niedziela, 3 marca, 2024

Cztery wypadki drogowe na terenie powiatu gdańskiego podczas weekendu

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu gdańskiego doszło do czterech wypadków drogowych. 8 osób trafiło do szpitali. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają o konieczności dostosowania prędkości do warunków na drodze.

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu gdańskiego doszło do czterech wypadków drogowych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim wstępnie ustalili ich przebieg i przyczyny.

W sobotę 19 lutego w miejscowości Gołębiewo (gm. Trąbki Wielkie) mężczyzna kierujący audi włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy mitsubishi. Kierujący obu samochodów i pasażerka audi zostali przewiezieni do szpitali.

W niedzielę 20 lutego rano w Roszkowie (gm. Pruszcz Gdański) 46-letni kierujący dostawczym volkswagenem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, otarł się o przydrożne drzewo, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, gdzie przewrócił się na bok. W tym zdarzeniu obrażenia odniosła 42-letnia pasażerka.

Tego samego dnia ok. godz. 18 w Bąkowie (gm. Kolbudy) 71-letnia kierująca skodą na łuku drogi zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w słup energetyczny i w ogrodzenie jednej z posesji. Kobieta została przewieziona do szpitala w Gdańsku.

Także w niedzielę w Pruszczu Gdańskim na ul. Grunwaldzkiej 25-letni kierowca ciężarówki chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym volkswagenem. 47-letnia kierująca vw oraz dwoje pasażerów, których wiozła, zostało odwiezionych do szpitala w Gdańsku.

Podczas pracy przy opisywanych zdarzeniach mundurowi sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsc wypadków, szkice sytuacyjne, a także dokumentację fotograficzną. Policjanci zbadali też trzeźwość kierujących – byli trzeźwi.

Teraz śledczy ustalają przyczyny i okoliczności zdarzeń.

Policjanci po raz kolejny apelują: w zimowych warunkach dla bezpieczeństwa należy zmniejszyć prędkość i zachować ostrożność na drodze. Mundurowi przypominają, że istniejące ograniczenia prędkości, to nie jest prędkość minimalna ani prędkość, która zawsze gwarantuje bezpieczny przejazd. Należy bezwzględnie jechać wolniej, gdy występują opady śniegu, deszczu. Podczas zimy, nawet gdy droga wydaje się „czarna” na odcinkach dróg położonych poza obszarem zabudowanym czy też wśród pól mogą występować miejscowe oblodzenia.

Zobacz również: