środa, 19 czerwca, 2024

Jechał 138km/h w terenie zabudowanym. Słono zapłaci

18 października policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego volkswagenem, który jechał z prędkością 138 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie maksymalna prędkość wynosi 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić 2500 zł mandatu karnego. Oprócz tego do jego konta przypisano 15 punktów karnych. Policjanci przypominają – prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Wczoraj, 18 października policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas służby w miejscowości Trutnowy (gm. Cedry Wielkie) z wykorzystaniem miernika prędkości zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego volkswagenem. Mężczyzna jechał 138 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość do 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 28-latka i nałożyli mandat karny w wysokości 2500,- zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Od kilku dni obowiązują też nowe regulacje w zakresie punktów karnych przypisywanych kierującym popełniającym wykroczenia i przestępstwa drogowe. Wg tych przepisów kierującemu przypisano 15 punktów.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące, jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów traci uprawnienia.

Policjanci przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Nieprzypadkowo w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych czy innych miejscach, z których korzystają zarówno zmotoryzowani jak i inni uczestnicy ruchu drogowego często wprowadzone są ograniczenia prędkości. Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego jest kontrola przestrzegania przepisów w tego typu miejscach.

foto/info/KPP w Pruszczu Gdańskim

Zobacz również: