środa, 19 czerwca, 2024

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Trutnowach

Nie minął miesiąc, a na skrzyżowaniu w Trutnowach w Gminie Cedry Wielkie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem – w wyniku zderzenia dwóch aut – poszkodowane zostały dwie osoby. Na szczęście skończyło się tylko na obrażeniach.

Nazywane przez mieszkańców „skrzyżowanie śmierci” w Trutnowach będzie przebudowane. Przypomnijmy, że najpierw przygotowana zostanie dokumentacja projektowa, a potem przeprowadzona zostanie sama przebudowa, w kosztach której partycypować będzie także gmina. Nie oznacza to jednak, że mamy jeździć „na złamanie karku”, nie respektując znaków drogowych. W ostatnim przypadku jeden z kierowców nie zatrzymał się przed znakiem „Stop”. To samo wydarzyło się niemal miesiąc temu, a w międzyczasie drogówka zatrzymała kierowcę, który przez Trutnowy pędził … 138 km/h – o czym pisaliśmy TUTAJ. Jak pokazują te przykłady niektórzy kierowcy zachowują się kompletnie nieodpowiedzialnie.

– Chciałbym zaapelować do kierowców, aby stosowali się do kodeksu ruchu drogowego i jeździli zgodnie z przepisami. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg. Musimy stosować się do obowiązujących znaków drogowych i myśleć także o innych, którzy chcą dojechać na przykład do domów, w których czekają na nich rodziny – apeluje wójt Janusz Goliński.

Film z momentu wypadku można znaleźć tu:

https://www.facebook.com/100066616474193/videos/437147301938628

Zobacz również: