niedziela, 3 marca, 2024

Komisja bada przyczyny wypadku w Krzywym Kole

7 lutego policjanci z Pruszcza Gdańskiego oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się na miejscu wypadku, który miał miejsce 4 lutego w Krzywym Kole w gminie Suchy Dąb. W tym zdarzeniu śmierć poniosła 47-letnia kobieta. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to standardowa procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz przedstawiciele zarządcy drogi. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, w których doszło do tragicznych w skutkach wypadków i tam wspólnie oceniają, czy wpływ na to zdarzenie mogło mieć oznakowanie drogi lub infrastruktura.

Do takiego zdarzenia doszło rano 4 lutego br. na drodze powiatowej w Krzywym Kole (p. gdański, Gmina Suchy Dąb). Według wstępnych ustaleń 47-letnia kierująca fordem jadąc w kierunku miejsc. Pszczółki zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w przydrożne drzewo. Niestety wskutek tego zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

We wtorek 7 lutego w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

Zobacz również: