niedziela, 3 marca, 2024

Policjanci podsumowali długi weekend na drogach powiatu gdańskiego

foto/pomorska.policja.gov.pl

Od piątku 29 kwietnia do środy 4 maja pomorscy policjanci prowadzili działania pn. „Bezpieczny majowy weekend”. Podczas akcji mundurowi skupiali się w szczególności na bezpieczeństwie na drogach. Pruszczańscy stróże prawa podsumowują majówkę.

Od piątku 29 kwietnia do środy 4 maja pomorscy policjanci prowadzili działania pn. „Bezpieczny majowy weekend”. Podczas tej akcji mundurowi skupiali się w szczególności na bezpieczeństwie na drogach. Stróże prawa uświadamiali użytkowników dróg o konieczności przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i oczywiście reagowali na każde zachowanie, które świadczyło o lekceważeniu tych zasad.

Na terenie powiatu gdańskiego podczas tzw. długiego weekendu majowego doszło do 20 kolizji drogowych. Z pewnością części z tych zdarzeń można było uniknąć, gdyby użytkownicy dróg przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Policjanci ruchu drogowego w trakcie działań podjęli kontrole prawie 400 uczestników ruchu drogowego. Nałożyli prawie 100 mandatów karnych.

Zdecydowana większość wykroczeń popełnianych przez kierujących to nadal przekroczenia dozwolonej prędkości. Dwóch kierowców przez najbliższe 3 miesiące będzie miało zawieszone uprawnienia, ze względu na przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci reagowali także m.in. na wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad ośmiuset kierowców i uniemożliwili dalszą jazdę  dwóm nietrzeźwym kierującym.

Policjanci zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych m.in. za stan techniczny pojazdów, który zagraża bezpieczeństwu.

Zobacz również: