poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego podsumowują majowy weekend

Podczas majowego weekendu policjanci z pruszczańskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym, 3 kierującym mimo sądowego zakazu i 4, którzy nie mieli uprawnień do kierowania. Oprócz tego mundurowi pracowali na miejscu 17 kolizji drogowych i jednego wypadku z udziałem motocyklisty.

Zakończył się długi majowy weekend. Jak zawsze w takim czasie służba policjantów ruchu drogowego skupia się na zapewnieniu bezpieczeństwa i płynności ruchu. Zwiększony w okresach tzw. długich weekendów ruch na drogach wymaga oczywiście od mundurowych odpowiedniej reakcji na niewłaściwe zachowania kierujących, którzy lekceważą zasady bezpieczeństwa i łamią przepisy, narażając siebie i innych.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas majówki podjęli kontrole blisko 200 uczestników ruchu drogowego. 37 kontroli dotyczyło wykroczeń, z czego policjanci nałożyli 24 mandaty karne, a w 13 przypadkach skierowali sprawę do rozstrzygnięcia przez sąd.

Stróże prawa sprawdzili też trzeźwość blisko 1000 kierujących, co w efekcie pozwoliło na wyeliminowanie 4 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci uniemożliwili też dalszą jazdę 3 osobom, które kierowały mimo sądowego zakazu i 4, którzy nie mieli uprawnień do kierowania.

Mundurowi podczas omawianego okresu pracowali też na miejscu 17 kolizji drogowych i jednego wypadku z udziałem motocyklisty.

Do zdarzenia z udziałem kierującego jednośladem doszło 3 maja w Kolbudach na drodze wojewódzkiej nr 221. Policjanci wstępnie ustalili, że 39-letni kierujący osobowym fordem na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa 26-letniemu motocykliście, wskutek czego kierujący jednośladem próbując uniknąć zderzenia, przewrócił się na bok.

Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość kierujących – byli trzeźwi. Policjanci, jak zawsze w tego typu przypadkach sporządzili oględziny pojazdów i przy udziale technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny oraz zdjęcia.

Policjanci przypominają, że rozpoczął się okres, gdzie na drogach jest więcej niechronionych uczestników. Kierujący motocyklami, rowerami czy piesi są szczególnie narażeni na następstwa zdarzeń drogowych. Mundurowi po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności, przestrzeganie przepisów i dostosowanie się do zmieniających się warunków na drodze.

Zobacz również: