czwartek, 8 czerwca, 2023

Potrącona nastolatka w Pomlewie

10 stycznia policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem pieszej. Według wstępnych ustaleń 15-latka weszła na jezdnię przed jadącego chryslera, którym kierował 58-letni mężczyzna. Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

We wtorek 10 stycznia po godzinie 5 rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Pomlewo (p. gdański Gmina Przywidz). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 15-letnia dziewczyna nie upewniając się co do możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych, weszła na drogę, gdzie została potrącona przez 58-letniego mężczyznę, który kierował osobowym chryslerem.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdu i wykonali oględziny miejsca wypadku oraz szkic sytuacyjny. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierującego -był trzeźwy.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny apelują o uwagę zarówno do kierowców samochodów, jak i do pozostałych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów należy skupić uwagę na tym, co dzieje się wokół. Konieczne jest zmniejszenie prędkości i uważne rozglądanie się dokoła. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni przed wejściem czy wjechaniem na jezdnię upewnić się, że jest dla nich bezpiecznie. Każdy powinien zachować czujność dla własnego bezpieczeństwa.

foto/info/KPP w Pruszczu Gdańskim

Zobacz również: