wtorek, 26 września, 2023

Powiat gdański na Pomorskim Święcie Plonów z wielkimi sukcesami

W miniony weekend w Debrznie odbyło się Pomorskie Święto Plonów, podczas którego powiaty z całego województwa wystawiały swoje stoiska i konkurowały o to, które jest najlepsze, najciekawsze i najsmaczniejsze.

Powiat gdański zajął zaszczytne II miejsce w tej prezentacji. Stoisko powiatu gdańskiego ubarwiały regionalne rękodzieła oraz ciasta własnego wypieku. Produkty lokalnych przedsiębiorców m.in Zakładów Mięsnych Nowak, Browaru Amber o raz Miód Pszczółkowski zachwyciły smakiem uczestników dożynek a firma Ziaja Polska wysoką jakością kosmetyków.

Podczas Dożynek Wojewódzkich w odbyła się również Spartakiada organizowana przez Pomorskie Zrzeszenie LZS. Wymagającym dyscyplinom towarzyszyły sportowe emocje, świetna atmosfera i zabawa.

Rywalizacja obejmowała: dojenie krowy na czas, wyciskanie ciężarka 17,5kg, rzuty obuwiem w parach(panowie kaloszem, panie pantoflem), slalom piłkarski, rzuty ringo dla starostów, slalom na taczce, skoki przez skakankę, a także slalom w workach po zbożu. Reprezentacja powiatu gdańskiego rozgrywki sportowe zakończyła na wysokim, trzecim miejscu.

Zobacz również: