piątek, 29 września, 2023

Pruszczańscy policjanci podsumowali świąteczny weekend

Foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Za nami Wielkanoc. Można już wstępnie podsumować, co działo się na drogach powiatu gdańskiego. Dla policjantów był to czas wytężonej pracy. Mundurowi pracowali na miejscu czterech wypadków drogowych. Uniemożliwili także dalszą jazdę czterem nietrzeźwym kierującym.

Jak co roku w okresie Świąt Wielkanocnych ruch na drogach ma duże nasilenie. Ostatnie zakupy, przygotowania, pośpiech, a potem wyjazdy w odwiedziny i powroty. Kierowcy i inny uczestnicy ruchu drogowego często nie skupiają się wystarczająco na tym, co dzieje się na drodze. W połączeniu z pośpiechem generuje to większą ilość zdarzeń drogowych.

Podczas świątecznego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim pracowali na miejscu czterech wypadków drogowych.

Pierwszy z nich miał miejsce w piątek 15 kwietnia na drodze S6. Kierujący audi wjeżdżając na S6, stracił panowanie nad swoim pojazdem, uderzył w bariery energochłonne po prawej stronie drogi, następnie uderzył w jadącego lewym pasem ruchu volkswagena. W tym zdarzeniu ranni zostali kierująca i pasażerka z volkswagena.

Z kolei w niedzielę 17 kwietnia miały miejsce dwa wypadki drogowe.

W Bąkowie na drodze wojewódzkiej nr 221 35-letni mężczyzna kierujący toyotą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi, gdzie zderzył się czołowo z osobowym volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia ranni zostali kierujący obu pojazdów.

Pomiędzy miejscowościami Ełganowo a Postołowo 22-letni mężczyzna kierujący vw także na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Ranna została 21-letnia pasażerka.

W poniedziałek w Gołębiewie Wielkim 50-letni rowerzysta w pewnym momencie stracił panowanie nad swoim pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Jadąca za nim 43-letnia kobieta najechała na niego, wskutek czego również się przewróciła. Oboje zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu tych zdarzeń policjanci z wydziału ruchu drogowego wstępnie ustalili ich przebieg, sporządzili oględziny pojazdów, miejsc zdarzeń, a także przy pomocy technika kryminalistyki sporządzili szkice i dokumentację fotograficzną. Sprawdzali także trzeźwość kierujących.

Obecnie śledczy ustalają przyczyny i okoliczności opisanych wypadków.

Podczas świątecznego weekendu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym kierującym. Jeden z nich znajdował się najprawdopodobniej pod wpływem środków narkotyków, trzech piło wcześniej alkohol.

Policjanci pruszczańskiej drogówki podczas weekendu kontrolowali ponad 100 uczestników ruchu drogowego. Ponad 40 kontroli zakończyło się nałożeniem na kierującego mandatu karnego. Większość wykroczeń polegała na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Zdarzały się także sytuacje, gdzie kierujący niestosowali się do sygnalizacji świetlnej, nieprawidłowo zmieniali pas ruchu czy nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu.

Mundurowi niezmiennie apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zobacz również: