poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Pruszczańscy policjanci spotkali się z dziećmi w szkołach powiatu gdańskiego

Ferie zimowe właśnie się rozpoczęły. W minionym tygodniu pruszczańscy policjanci odwiedzili szkoły na terenie powiatu gdańskiego, żeby przypominać najmłodszym o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

W związku z rozpoczynającymi się już w najbliższą sobotę feriami zimowymi policja rozpoczęła działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w tym czasie pn. „Bezpieczne ferie”. Oprócz sprawdzania autobusów wycieczkowych, wzmożonych kontroli drogowych i co się z tym wiąże akcji typu „trzeźwy poranek”, mundurowi, jak co roku, odwiedzają szkoły w powiecie gdańskim, żeby przypomnieć najmłodszym i ich opiekunom zasady bezpieczeństwa.

W bieżącym tygodniu policjanci przeprowadzili spotkania w Szkole Podstawowej nr 4 i Szkołach Podstawowych w Różynach, Rotmance, Cedrach Wielkich i Trąbkach Wielkich. Podczas zajęć mundurowi przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zaznaczyli konieczność odpowiedniego zachowania podczas zimowego wypoczynku i różnego rodzaju aktywności związanych z tą porą roku.

Oczywiście stróże prawa uczulili słuchaczy na problematykę kontaktów z osobami obcymi i jak zwykle przypomnieli zasady korzystania z telefonów alarmowych.

Podczas tego typu spotkań zawsze jest czas na dyskusję na przedstawione tematy, a także na odpowiedzi ze strony policjantów na interesujące uczestników zagadnienia m.in. dotyczących arkanów policyjnej służby.

Zobacz również: