poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Starostwo w Pruszczu Gdańskim bez barier

Od 17 maja 2024 mieszkańcy powiatu gdańskiego będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z pracownikami starostwa.

Z budynku starostwa zniknęła infrastruktura ograniczająca wejście do środka. Obsługa interesantów będzie odbywała się w poszczególnych pokojach budynku. Na holu wejściowym znajduje się tablica informacyjna z wyszczególnionym rozkładem pomieszczeń. Pozostała możliwość obsługi osób z szczególnymi potrzebami na parterze przy wejściu. Po prawej stronie od wejścia znajduje się Biuro Podawcze, w którym można złożyć wnioski. Po lewej stronie znajduje się ogólnodostępna toaleta oraz stanowisko ochrony. Sekretariat Starosty znajduje się na I piętrze budynku.

Poszczególne Wydziały Urzędu i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego aktualnie pozostają w niezmienionej lokalizacji.

-Jest to jedna z pierwszych decyzji, której efekt będzie odczuwalny przez mieszkańców – mówi Jarosław Karnath, Starosta Powiatu Gdańskiego -Kolejnym tematem, nad którym już pracujemy będzie wzmocnienie Wydziału Komunikacji tak aby możliwie usprawnić obsługę interesantów. – dodaje starosta.

Zobacz również: