piątek, 29 września, 2023

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w powiecie gdańskim

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego prowadzili Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące gminy wchodzące w skład powiatu gdańskiego. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim. Mundurowi przy tej okazji przekazywali wiedzę dotyczącą przepisów i bezpiecznych zachowań dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 wznowiono Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich wczoraj 25 kwietnia przeprowadzili Powiatowy Etap Turnieju.

Drużyny reprezentujące gminy z terenu powiatu gdańskiego zmagały się na terenie Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu i Szkoły w Cedrach Wielkich.

Uczniowie pod czujnym okiem mundurowych, którzy sędziowali w turnieju, zmierzyli się z testami wiedzy, wykazywali się umiejętnościami w jeździe na torze sprawnościowym i miasteczku ruchu drogowego oraz musieli także udzielić pierwszej pomocy w konkurencji z tego zakresu.

Policjanci korzystając z okazji spotkania z najmłodszymi samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego, przekazywali wiedzę w zakresie przepisów oraz bezpiecznych zachowań na drodze. W ostatnich dniach mundurowi na terenie województwa pomorskiego prowadzą działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, w których ideę znakomicie wpisuje się koncepcja omawianego turnieju. Z całą pewnością przyswajana wiedza i umiejętności od najmłodszych lat prowadzą do kształtowania właściwych, bezpiecznych zachowań każdego uczestnika ruchu drogowego.

Zobacz również: