poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Święto policji w pruszczańskiej komendzie

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

W komendzie w Pruszczu Gdańskim odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Funkcjonariusze otrzymali odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awansowanych zostało 41 policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Wioletta Jóźwiak wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.

W piątek (23.07 br) o godzinie 10.00 na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. W trakcie ceremonii Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Wioletta Jóźwiak i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim mł. insp. Jacek Kowalski wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awansowanych zostało 41 policjantów.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji za sumienną, rzetelną oraz aktywną służbę na rzecz bezpieczeństwa, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów codziennej służby.

W wydarzeniu brał udział Pan Starosta powiatu gdańskiego Stefan Skonieczny, który przekazał komendantowi i policjantom podziękowania za służbę i pogratulował awansów.

W ramach Święta Policji Włodarze gmin powiatu gdańskiego jak co roku wyróżnili policjantów, którzy szczególnie przyczynili się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Uroczystości z zachowaniem reżimu sanitarnego odbywają się
w siedzibach gmin.

W tym roku pięciu policjantów z Pruszcza Gdańskiego otrzymało szczególne odznaczenia za zaangażowanie w służbę. Czterech zostało wyróżnionych Brązową Odznaka Zasłużony Policjant, a jeden Brązowym Medalem za długoletnią służbę.

Zobacz również: