poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Biesiada dożynkowa w Trąbkach Wielkich

foto/arch.Polnocnatv

Przed nami, w najbliższą niedzielę w Gminie Trąbki Wielkie odbędzie się Biesiada Dożynkowa. Jakie atrakcje czekają na gości oprócz tradycyjnych występów, wieńców dożynkowych i wspólnego ucztowania?

W czasie biesiady na Orliku na boisku do koszykówki, w godzinach 14.00 – 19.00 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w strzelectwie.

Rywalizować będzie można w 8 kategoriach wiekowych:

a) młodziczki i młodzicy (rocznik 2009 – 2006),

b) juniorki i juniorzy (rocznik 2005 – 2002),

c) seniorki i seniorzy (rocznik 2001 – 1958),

d) weteranki i weterani (rocznik 1957 i starsi).

Strzelanie odbywać się będzie z karabinku pneumatycznego z odległości 10 m. Zawodniczki i zawodnicy oddadzą najpierw po 3 strzały próbne, a następnie do tej samej tarczy kolejnych 7 strzałów. Wszystkie 10 strzałów liczyć się będzie do klasyfikacji.

Od godziny 14.00 na stadionie natomiast odbędzie się akcja „Sadzonki za puszki”. Polega ona na tym, że każdy kto przyniesie 10 puszek aluminiowych otrzyma jedną sadzonkę do posadzenia we własnym ogródku. Akcja zakończy się, gdy ostatnia sadzonka zostanie wydana.

Jednym z wydarzeń towarzyszących biesiadzie będzie loteria fantowa. Przygotowanych zostanie 500 losów w cenie 10 zł, które będzie można kupić w namiocie zainstalowanym na stadionie. Oczywiście każdy los wygrywa, a do tego będzie można wygrać jedną z wielu cennych nagród głównych. Dochód z loterii przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację 2-letniego Frania Olczyka z Trąbek Wielkich chorego na mukowiscydozę.

Zobacz również: