wtorek, 21 marca, 2023

Gmina Trąbki Wielkie: Otwarta Łąkowa w Mierzeszynie

foto/UG Trąbki Wielkie

15 października uroczyście otwarto ulicę Łąkową w Mierzeszynie. W realizacji zadania pomogła umowa na dofinansowanie podpisana między wójtem Gminy Trąbki Wielkie Błażejem Konkolem z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem.

Droga łączy dwie drogi wojewódzkie w Mierzeszynie (DW 226 i 233) z drogą wojewódzką w Pomlewie (DW221), a tym samym łączy Gminę Trąbki Wielkie z Gminą Przywidz.

Po przecięciu wstęgi, poświęceniu drogi i pamiątkowym zdjęciu uczestnicy ceremonii udali się do świetlicy wiejskiej w Mierzeszynie, gdzie odbyło się przedstawienie fotokroniki z realizacji inwestycji i wręczenie podziękowań m.in. dla Wojewody Pomorskiego i Rady Gminy Trąbki Wielkie. W imieniu wszystkich mieszkańców Mierzeszyna i okolic, podziękowania dla Wojewody Pomorskiego, Wójta Gminy Trąbki Wielkie i Rady Gminy Trąbki Wielkie, przekazała Sołtys Mierzeszyna Małgorzata Góra.

Przebudowa ul. Łąkowej to inwestycja o wartości 1 012 755 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 506 377 zł. Reszta środków pochodzi z budżetu Gminy Trąbki Wielkie.

Zobacz również: