niedziela, 25 lutego, 2024

Jutro będą Trąbki w Trąbkach

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 w dniu 11 czerwca 2022 roku (sobota) na stadionie w Trąbkach Wielkich odbędzie się 15. Biesiada „Trąbki w Trąbkach”.

Jej program jest następujący:

15.00 Występ Gminnej Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pinczynie

15.30 Występ dzieci i młodzieży z Gminy Trąbki Wielkie

17.30 Uroczyste otwarcie Biesiady17.45 Próba bicia Rekordu Polski w kategorii: najwięcej osób grających jednocześnie na trąbkach

18.00 Ogłoszenie wyników Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich”

18.30 Występ Zespołu DOWN TOWN BRASS

19.30 Występ zespołu z Ukrainy

20.30 Losowanie nagród głównych w loterii fantowej

21.00 KONCERT ZESPOŁU POPARZENI KAWĄ TRZY

22.30 Występ Teatru Ognia TARO

22.45 Zabawa taneczna z Zespołem STENT

01.00 Zakończenie Biesiady

Gwiazdą Imprezy będzie Zespół POPARZENI KAWĄ TRZY.Powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty pn. „Musculus Cremaster” w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na “Festiwalu Top Trendy” w Sopocie, gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu “Przebojem na antenę”. Od tej chwili “Poparzeni Kawą Trzy” goszczą na największych polskich scenach festiwalowych takich jak “Przystanek Woodstock 2012” zarejestrowany na DVD, Ostróda Reggae Festiwal, “Czad festiwal, “Finały WOŚP” w Polsce i za granicą, “Lato Dwójki i Radia Zet”, a miliony bawią się przed telewizorami w rytm “Kawałka do tańca” podczas Sylwestrowych nocy organizowanych przez Polsat. Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak “Byłaś dla mnie wszystkim”, “Wezmę cię”, “Okrutna zła i podła” pisze Rafał Bryndal. Muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. W 2019 roku miała premierę kolejna płyta zatytułowana “Zakochaj się we mnie”, a w ślad za nią videoclip do singla o tym samym tytule. W maju 2022 roku odbyła się premiera spektaklu o wymownym tytule „Okrutna, zła i podła, czyli Kobieta i mężczyźni”, czyli nieszablonowego projektu Katarzyny Pakosińskiej i członków zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Artyści postanowili w niecodzienny sposób opowiedzieć o relacjach damsko-męskich.W zespole występują: Roman Osica, Krzysztof Zasada, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Piotrek Sławiński, Marian Hilla, Jacek Kret.

O godzinie 18.30 planowany jest występ Zespołu DOWNTOWN BRASS. Downtown Brass to wyjątkowe połączenie nowoczesności i tradycji. Różnorodność stylistyczna formacji wynika z wieloletniej inspiracji ulicznymi zespołami Nowego Orleanu oraz współcześnie działającymi brassbandami całego świata. DTB w oryginalny sposób łączy blask instrumentów dętych z energetyczną mieszanką rytmów perkusyjnych. Autorskie aranżacje muzyki popularnej, rozrywkowej, czy też jazzowej współgrają z bogatym oraz nietypowym instrumentarium. Skład zespołu tworzą młodzi, żywiołowi instrumentaliści związani z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Zespół tworzą m.in. studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brass Band powstał w 2015 roku z inicjatywy trębacza Radosława Kuleszy i od tamtej pory silnie zaznaczył swoją pozycję na Trójmiejskiej oraz polskiej scenie. Premiera koncertowa formacji odbyła się na Festiwalu Jazz Jantar we wrześniu 2020 roku. Od tamtej pory zespół miał okazję zaprezentować się szerokiej publiczności podczas wielu wydarzeń. Często zapraszany jest na różnego rodzaju eventy (również prywatne) Skład zespołu:

Trąbki : Agata Ławicka, Radosław Kulesza, Kamil SzajnaPuzony : Dominik Łukaszczyk, Mateusz Zielke Saksofony : Łukasz Juźko, Michał Sasinowski Tuba/Suzafon : Maciej Wielochowski Perkusja: Mikołaj Stańko Perkusjonalia: Nikodem Wojtkiewicz Występują z wokalistką Natalią Capelik-Muianga, która posiada głos o wyjątkowej barwie. Jest ona laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. Konkursu Piosenki Jacka Cygana, Konkursu Piosenki Seweryna Krajewskiego. Natalia jest finalistką 8. edycji programu Mam Talent TVN oraz Ćwierćfinalistką 9. edycji The Voice of Poland. Wykonała utwór „Kim naprawę jesteś” do czołówki nowej edycji Big Brother TVN. Piosenkę tę zaśpiewała także na scenie Opery Leśnej podczas Top of the Top Sopot Festival w 2019 roku. Natalia kilkukrotnie wystąpiła podczas Sylwestra z TVN. Studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Kolejnym Zespołem, który zaprezentuje się na Biesiadzie tworzy pięciu artystów Lwowskiej Opery Narodowej: Bohdan Stasyshyn, Valentyn Leshnevskyy, Taras Yavorskyy, Oleksandr Zakharchenko i Valerii Kotserbliuk. Grający podczas ubiegłorocznych Dożynek Zespół Wykrętasy zachwycił publiczność. Podobnie będzie i na najbliższej Imprezie. Biesiadę rozpocznie przemarsz od poczty na stadion Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Pinczynie. Ma ona szeroki wachlarz utworów od Abby po Mozarta, od samby po walce, utwory od XIX w. po rok 2022, ale również marsze i piosneczki. Pełny skład Orkiestry liczy 24 osób, ale jest on ruchomy ze względu na system pracy czy studia muzyków. Orkiestra uświetnia imprezy gminne, jak i kościelne. Reprezentuje Region Kociewia na licznych festiwalach i przeglądach orkiestr. Urodziny, Dzień Babci, rocznice ślubów, ale i serenada pod oknem ukochanej też Orkiestrze nie jest straszna. Na pewno wydarzeniem będzie także występ Teatru Ognia TARO. Tworzy go grupa artystów z Trójmiasta od wielu lat zajmujących się sztuką cyrkową, a w szczególności umiejętnością władania ogniem. Do pokazów oprócz licznych, podpalanych rekwizytów, używają też świetnie komponującej się z ogniem pirotechniki scenicznej. Ich występy rozgrzewają i zachwycają. Zespół ten wystąpi w 4-osobowym składzie. Rozpoczęcie spektaklu tego Teatru planowane jest po Koncercie Poparzonych Kawą Trzy.W godzinach 22.45 – 1.00 do tańca grał będzie Zespół muzyczny STENT. Tworzą go: Zbigniew Mytkowski (kompozytor, tekściarz) i na co dzień mieszkaniec Kaczek Marcin Schuchardt (kompozytor, aranżer). Zagrali wiele imprez plenerowych, jak i zamkniętych. Grają muzykę lekką, melodyjną i przyjemną. Współpracowali z takimi zespołami jak Norbi, Enej, Czerwone Gitary. Odbędzie się także 7. Konkurs Trąbkowy „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego.

Patronat nad Konkursem objął nie tylko Wójt Gminy Trąbki Wielkie, ale także Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Gdański Marian Cichon oraz Zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Przesłuchania uczestników Konkursu odbywać się będą w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom planowane jest na scenie usytuowanej na stadionie o godzinie 18.00.

Wcześniej, bo o godzinie 17.45 odbędzie się próba pobicia Rekordu Polski w kategorii: najwięcej osób grających jednocześnie na trąbkach. W 2016 roku jednocześnie na trąbkach grało 44 trębaczy, w 2017 roku było ich 92, w 2018 roku – 102, a w 2019 – 113. W tym roku liczymy na jeszcze lepszy wynik. Trębacze grać będą Hejnał Gminy Trąbki Wielkie. Podczas Biesiady wystąpią także dzieci i młodzież z gminnych placówek oświatowych. W czasie imprezy zorganizowana zostanie loteria fantowa, tym razem pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Oczywiście każdy los w cenie 10 zł wygrywa. Będzie można wygrać m.in.: kosmetyki, książki, artykuły spożywcze, zabawki, kubki, talony do fryzjera, talony do pizzerii, kwiaty doniczkowe, koszulki, pendrivy, sprzęt sportowy itp. Wśród wszystkich, którzy kupią losy rozlosowane zostaną nagrody główne. Będą to m.in.: rower, talon na kurs językowy. Na dzieci oczekiwać będą urządzenia rekreacyjne (wesołe miasteczko). Tym razem składać się będzie z basenu z łódeczkami, zjeżdżalni dużej Neptun, Smoka Active i Zamku Żyrafa. Będzie można także wspinać się na mobilną ściankę wspinaczkową, lepić garnki i skorzystać z malowania twarzy. Nowością będzie monidło, czyli ścianka z otworami na głowy. Na pewno utworzą się do tych atrakcji długie kolejki, bo będą one bezpłatne.

Zobacz również: