wtorek, 26 września, 2023

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa

Policjanci z gdańskiej drogówki podczas kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez mundurowych z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich w związku z kradzieżami paliwa. 47-latek usłyszał od śledczych z Gdańska 3 zarzuty, natomiast policjanci z Trąbek Wielkich przedstawili mu 8 zarzutów. Wedle zgromadzonej dokumentacji działał on w warunkach powrotu do przestępstwa. Kradzież w warunkach recydywy zagrożona jest karą do 7,5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich zajmujący się sprawami kradzieży paliwa z kilku stacji z rejonu powiatu gdańskiego ustalili, że za te przestępstwa może odpowiadać jeden z mieszkańców Gdańska. Kryminalni zebrali niezbędne dowody i pracowali nad ustaleniem, gdzie przebywa typowany 47-latek.

4 stycznia policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej wspomnianego wyżej mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 47-latek jest poszukiwany przez policjantów z komisariatu w Trąbkach Wielkich w związku z kradzieżami paliwa.

Mężczyzna został przekazany mundurowym z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu 8 zarzutów kradzieży paliwa.

W trakcie czynności z zatrzymanym policjanci ustalili, że 47-latek może też odpowiadać za kradzieże paliwa na terenie Gdańska. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu w Gdańsku, gdzie śledczy przedstawili mu kolejne 3 zarzuty kradzieży.

Łączna wartość skradzionego paliwa to prawie 7 tysięcy złotych.

47-latek był już wcześniej skazany za tego typu przestępstwo. W związku z tym będzie on odpowiadał przed sądem w warunkach powrotu do przestępstwa.

Kradzież w warunkach recydywy zagrożona jest karą do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: