wtorek, 26 września, 2023

Wypadek samochodowy w Kłodawie

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

We wtorek 7 września policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku drogowego w Kłodawie (gm. Trąbki Wielkie, p. gdański). BMW wyprzedzając, zderzyło się czołowo z Fordem. Śledczy ustalają obecnie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 7 września rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Kłodawie (gm. Trąbki Wielkie, p. gdański). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 22-letni kierujący bmw podczas manewru wyprzedzania ciężarówki zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka fordem, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek zdarzenia  pasażerka bmw odniosła rany i została odwieziona do szpitala w Gdańsku.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsc wypadków, szkice sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierujących-byli trzeźwi.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że manewr wyprzedzania należy do szczególnie trudnych. Przed jego rozpoczęciem należy upewnić się, że mamy widoczność i miejsce do jego wykonania bez narażania innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Ponadto trzeba sprawdzić, czy kierujący jadący za nami nie rozpoczął już wyprzedzania oraz, czy jadący przed nami nie zasygnalizował już zamiaru wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu.

Zobacz również: