niedziela, 3 marca, 2024

Wypadek w Gołębiewie Wielkim

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

W sobotę, 4 grudnia przed południem w Gołębiewie Wielkim (p. gdański, gm. Trąbki Wielkie) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W zderzeniu trzech samochodów, w tym pojazdu do nauki jazdy – ranne zostały trzy osoby. Śledczy ustalają obecnie przyczyny i okoliczności tego wypadku. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 4 grudnia przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Gołębiewie Wielkim (p. gdański, gm. Trąbki Wielkie). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. 33-letni kierowca dacii wjechał na skrzyżowanie ul. Różanej z DW222, nie dostosowując się do znaku Stop gdzie zderzył się z kią – pojazdem do nauki jazdy, którym kierował 18-letni kursant. Kia pchnięta siłą uderzenia znalazła się na lewym pasie ruchu, gdzie zderzyła się jeszcze z audi.

W zdarzeniu ranni zostali kursant z kii, 63-letni instruktor oraz przewożony przez nich 17-letni pasażer, którzy trafili karetką do szpitala w Gdańsku.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca wypadku, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierujących – byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy dacii.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Szczególnie w rejonach przecięć dróg, skrzyżowań należy skupić się na tym, co dzieje się wokół. Kierowca powinien unikać rutynowych zachowań i w każdej sytuacji koncentrować się na sytuacji drogowej.

Zobacz również: