piątek, 29 września, 2023

Tysiąc interwencji policji w powiecie gdańskim. Wszystkie w związku z łamaniem obostrzeń covidowych

foto.KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci z powiatu gdańskiego od początku roku interweniowali wobec prawie 1000 osób w związku z nieprzestrzeganiem przepisów wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19. Mundurowi przypominają, że jedynie wspólnie, stosując się do zaleceń przeciwepidemicznych, możemy ograniczyć transmisję groźnej choroby.

Policjanci z powiatu gdańskiego od początku bieżącego roku interweniowali wobec prawie 1000 osób, które nie przestrzegały przepisów wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19.

Wobec kolejnej fali zachorowań mundurowi po raz kolejny apelują i przypominają, że wprowadzone ograniczenia mają na celu ochronę życia i zdrowia nas wszystkich.

– Policjanci nie walczą z ludźmi, lecz z pandemią.  Stosując się do obowiązujących przepisów, możemy wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. Zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy – mówi sierż. szt. Karol Kościuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

W ostatnim czasie odnotowywany jest stały wzrost liczby osób zarażonych i przebywających na kwarantannie. Wobec rosnącej fali zakażeń policjanci nie będą tolerancyjni dla osób świadomie łamiących przepisy! Z obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętej przestrzeni publicznej zwolnione są jedynie osoby, które posiadają stosowne zaświadczenia lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Zobacz również: