czwartek, 28 września, 2023

Skarszewy: Ukradli pompy z oczyszczalni ścieków żeby je sprzedać na złom

foto/ KPP Starogard Gdański

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 2 sprawcom, którzy włamali się do oczyszczalni ścieków i ukradli trzy pompy o wartości 1.500 tys. zł. Na trop włamywaczy wpadli policjanci ze Skarszew, którzy ustalili personalia i zatrzymali sprawców tego przestępstwa.

Policjanci ze Skarszew przedstawili zarzuty w sprawie włamania do oczyszczalni ścieków. Usłyszało je dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku 27 i 35 lat. Na ich trop wpadli kryminalni z miejscowego posterunku, którzy jeszcze przed otrzymaniem zgłoszenia o popełnionym przestępstwie, zatrzymali podejrzanych.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w drugiej połowie lutego br. na terenie gminy Skarszewy. Sprawcy włamali się do oczyszczalni ścieków i ukradli 3 pompy wodne, które sprzedali w jednym z miejscowych złomowców.

Po zatrzymaniu podejrzanych, śledczy w pierwszej kolejności przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Wstępna wartość strat powstała w wyniku włamania oszacowana została na kwotę 1,5 tys. zł.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: