sobota, 18 września, 2021

Skarszewy: Wręczono stypendia burmistrza dla najzdolniejszych uczniów

foto/fb/skarszewy

W hali Skarszewskiego Centrum Sportu wręczone zostały stypendia i nagrody burmistrza Skarszew Jacek Pauli za wyniki osiągnięte w roku szkolnego 2020/2021.

Stypendium przyznawane jest dla absolwentów pobierających naukę na terenie Gminy Skarszewy, którzy w szkole podstawowej, w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskali średnią z ocen minimum 5,5, a w szkole ponadpodstawowej, w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskali średnią z ocen minimum 5,0.

Stypendia i nagrody wręczał w hali SCS burmistrz Jacek Pauli. Uroczyste wydarzenie poprowadzili dyrektor Gminnego Ośrodka Obsługi Szkół i Przedszkoli Izabela Wołoszyk oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Kryspin Karnat. Na zakończenie był przygotowany dla nagrodzonych smaczny poczęstunek.

– Często się mówi, że ludzie młodzi to nasza nadzieja, ale taka jest prawda, bo to od was zależy, jakie będą Skarszewy. A Skarszewy dziś bardzo głośną mówią, że chcą być bardzo ważnym miejscem na Kociewiu, na Pomorzu, chcą być pierwsze. Proszę was – bądźcie zawsze pierwsi, nie drudzy czy trzeci, ale najlepsi, każdy w swojej dziedzinie. I zawsze miejsce cel, do którego dążycie – powiedział burmistrz.

STYPENDIUM EDUKACYJNE 2020/2021

Najlepsi absolwenci:

1. Damian Pryl – średnia ocen 6,0 Szkoła Podstawowa im. Franciszka Nierzwickiego w Więckowach;

2. Józefina Brzoskowska – 5,83 Szkoła Podstawowa im. Franciszka Nierzwickiego w Więckowach;

3. Weronika Szymańska – 5,83

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Godziszewie.

Absolwenci klas „ósmych”:

1. Zuzanna Lamek — 5,5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Skarszewach;

2. Marcel Bielawski — 5,5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Skarszewach;

3. Kinga Ciecholińska — 5,5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Skarszewach;

4. Paulina Gnutek — 5,5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Skarszewach;

5. Dawid Ludka — 5,5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Skarszewach;

6. Marta Młyńska — 5,5 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Skarszewach;

7. Dominika Choińska — 5,56 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Skarszewach

8. Jakub Bąk — 5,5 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Skarszewach;

9. Rafał Czeplin — 5,56 Szkoła Podstawowa im. bł. s. Marty Wieckiej w Szczodrowie;

10. Łukasz Ronowski — 5,5 Szkoła Podstawowa im. bł. s. Marty Wieckiej w Szczodrowie;

11. Jakub Szramka — 5,5 Szkoła Podstawowa im. Piotra Szturmowskiego w Pogódkach;

12. Daria Alaburda — 5,5 Szkoła Podstawowa im. Piotra Szturmowskiego w Pogódkach;

13. Krzysztof Heksel — 5,66 Szkoła Podstawowa im. Franciszka Nierzwickiego w Więckowach;

14. Dominika Kroll — 5,5 Podstawowa im. Franciszka Nierzwickiego w Więckowach;

15. Wanessa Bielawska — 5,56

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Godziszewie.

Absolwenci szkoły średniej:

1. Katarzyna Szczecińska — 5,25 Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie Technikum Weterynarii;

2. Zofia Wrona — 5,22 Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie Technikum Weterynarii;

3. Aleksandra Czaja — 5,1 Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie Technikum Weterynarii.

Absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia:

1. Nikola Borkowska — 5,2

2. Weronika Kleinschmidt — 5,0

3. Maciej Spychalski — 5,0

4. Monika Hiller — 5,0.

NAGRODY EDUKACYJNE

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Skarszewach: Natalia Buchholc — tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021;

David Szreder – tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Skarszewach:

Marta Młyńska — tytuł Finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z kompetencji społecznych dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021 zorganizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza;

Paulina Gnutek — tytuł Finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z kompetencji społecznych dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021 zorganizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza;

Dawid Ludka – tytuł Finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z kompetencji społecznych dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021 zorganizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza.

Absolwent Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie:

Zofia Wrona — tytuł Finalisty w eliminacjach centralnych XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku weterynaria.

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Zofia Korpecka — wysokie osiągnięcia w akrobatyce sportowej w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej (nagrodę odebrała mama Zosi — pani Alicja, ponieważ Zosia jest aktualnie w Łańcucie, gdzie bierze udział w Mistrzostwach Polski w akrobatyce sportowej)

Gracjan Trun — zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski w Boksie, Gracjan na co dzień trenuje pod okiem trenera Łukasza Rusiewicza — jest to Klub KS Ring Kociewie, a w naszym mieście występujący pod egidą Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kolejne nagrody to osiągnięcia drużynowe:

– dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Piotra Szturmowskiego w Pogódkach zdobyły srebrne medale w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych —Paulina Król, Julia Sulewska, Aleksandra Szarafin, Adelina Szarafin, Maja Szramka, Antonina Kucharska, Zuzanna Ciecholewska, Nina Grzywacz;

– chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Piotra Szturmowskiego w Pogódkach również zdobyli srebro w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych — Jakub Szramka, Adam Gołuński, Michał Wicenbach, Dominik Kosznicki, Kacper Kostka, Przemysław Świeczkowski, Fabian Bielang, Cezary Alaburda.

Zobacz również: