piątek, 24 maja, 2024

Trwa rewitalizacja kolejnych skarszewskich ulic

foto/fb/Skarszewy

Ruszyły zapowiadane prace związane z rewitalizacją trzech skarszewskich ulic: Wodnej, Grobli Mickiewicza i Sobieskiego. Dziś rozpoczęto rozbiórkę budynku mieszkalnego, który był w ruinie i niezamieszkały (na rogu ul. Sobieskiego i ul. Kościerskiej).

Kilka dni temu burmistrz Skarszew Jacek Pauli podpisał umowę na realizację inwestycji z wykonawcą – firmą B&W Usługi Ogólnobudowlane z Pruszcza Gdańskiego. Koszt zadania to aż prawie 9,5 mln złotych i tym samym jest to największa inwestycja drogowa w dziejach Skarszew. Zostaną wykonane między innymi: przebudowa dróg gminnych wraz ze zjazdami, przebudowa istniejących oraz budowa nowych chodników, budowa nowej kładki dla pieszych nad Wietcisą, przebudowa oświetlenia drogowego, przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, jak również budowa przepompowni ścieków, przebudowa sieci wodociągowej i przebudowa sieci teletechnicznej. Zostaną też zrobione nasadzenia zieleni i elementy małej architektury w postaci ławek. P

Projekt „Rewitalizacja Starego Miasta i Dworca PKP w Skarszewach” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zobacz również: