środa, 19 czerwca, 2024

W Skarszewach posprzątają Wietcisę

W sobotę 2 kwietnia w Skarszewach odbędzie się kolejna Akcja Sprzątania Wietcisy i jej otoczenia. Zbiórka o godz. 9:00 na ul. Kościerskiej – w pobliżu mostu nad rzeką.
Ekipa wolontariuszy będzie przemieszczać się wzdłuż Wietcisy w kierunku Młyna – Doliny przy ul. Kleszczewskiej. Na miejscu organizatorzy zapewnią worki na śmieci i rękawiczki. Po zakończeniu sprzątania na wszystkich spracowanych będzie czekał poczęstunek, czyli pyszna grochówka – na terenie spółki Gminne Wodociągi i Kanalizacja w Skarszewach.

Akcję organizują: Gmina Skarszewy, Gminne Wodociągi i Kanalizacja w Skarszewach oraz skarszewscy wędkarze z Koła PZW nr 73 Wietcisa, w ścisłej współpracy z Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym w Skarszewach, Gminną Energetyką Cieplną w Skarszewach, Ochotniczą Strażą Pożarną w Skarszewach, Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP w Skarszewach.  

Przypomnijmy, że w czasie poprzednich akcji zebrano nad rzeką sporo starych części samochodowych, zużyty sprzęt AGD, butelki, opakowania i wielu innych odpadów, a ponadto usuwano z rzeki powalone drzewa i gałęzie.

info/Skarszewy/fb

Zobacz również: