czwartek, 28 września, 2023

Zatrzymany w trakcie próby ucieczki

foto/KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjanci ze Skórcza zatrzymali 32-latka, który był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary więzienia za wcześniej popełnioną kradzież. Mieszkaniec powiatu tczewskiego, aby uniknąć odsiadki próbował uciekać funkcjonariuszom, którzy zatrzymywali go do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Mieszkaniec powiatu tczewskiego jeszcze dziś trafi do zakładu penitencjarnego, gdzie odbywać będzie orzeczony przez sąd wyrok.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Interweniujący w tej sprawie policjanci postanowili skontrolować kierowcę osobowego forda na niemieckich tablicach rejestracyjnych. W pewnej chwili mężczyzna podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Kierowca nie reagował na nadawane przez funkcjonariuszy sygnały nakazujące zatrzymanie auta. Mężczyzna poruszał się ze znaczną prędkością, wyprzedzał na przejściach dla pieszych, oraz wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniach oraz w miejscach zabronionych. Podczas jednego z gwałtownych skrętów kierowca forda uderzył kołem w przydrożny kamień. Mężczyzna porzucił uszkodzone auto i dalej uciekał przez pobliskie pola. Funkcjonariusze również pozostawili swój pojazd służbowy i ruszyli za uciekającym mężczyzną. Po krótkim pościgu kierowca forda został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnioną kradzież. Mieszkaniec powiatu tczewskiego tłumaczył policjantom powód ucieczki tym, iż wiedział, że jest poszukiwany i chciał uniknąć orzeczonej przez sąd kary więzienia.

Mężczyzna został doprowadzony do starogardzkiej komendy, a jego auto policjanci odholowali na parking strzeżony. W związku z popełnieniem przestępstwa drogowego, czyli niezatrzymaniem się do kontroli drogowej oraz dopuszczenia się szeregu wykroczeń podczas próby ucieczki, funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Jeszcze dziś 23-latek trafi do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie zaległą karę pozbawienia wolności. Podczas odsiadki w placówce penitencjarnej mężczyzna zostanie odwiedzony przez policjantów, którzy przedstawią mu zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa drogowego oraz wykroczeń, które popełnił w czasie próby ucieczki.

Zobacz również: