poniedziałek, 4 marca, 2024

Narkotyki znalezione na jednej ze starogardzkich posesji. Pies spisał się na medal

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zabezpieczyli ponad 300 gramów marihuany. Narkotyki wytropiła Nel—policyjny owczarek belgijski, który znalazł je w trakcie przeszukania jednej z prywatnych posesji. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch 18-latków, którzy są podejrzani o wprowadzanie do obrotu zakazanych w Polsce środków.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim realizując swoje zadania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, skontrolowali zabudowania stojące na terenie jednej z prywatnych posesji. Do przeszukania pomieszczeń zaangażowano przewodnika z psem wyspecjalizowanym do szukania narkotyków.

Nel, bo tak nazywa się 2—letni owczarek belgijski, który od niespełna roku pełni służbę w starogardzkiej komendzie doprowadził swojego przewodnika do garażu. Czujny nos psa wskazał policjantom miejsce pod stołem roboczym, gdzie mundurowi zauważyli plastikowy worek oraz pakunek owinięty folią aluminiową. Wewnątrz znajdował się zielony susz roślinny. Dodatkowo Nel—czworonożna, policyjna specjalistka od poszukania narkotyków, na pierwszym piętrze przeszukiwanego mieszkania, od razu skupiła swój wzrok na kolumnie głośnikowej. Jej czujny nos wskazał przewodnikowi otwór, z którego śledczy wyjęli kolejny pakunek suszu roślinnego owinięty w folię aluminiową. Badanie testerem wykazało, że zabezpieczone przez kryminalnych środki to marihuana. Policjanci zabezpieczyli ponad 300 gramów tego narkotyku.

Funkcjonariusze doprowadzili do swojej komendy dwóch 18-letnich mężczyzn, których zastali na miejscu interwencji. Jeden z nich w chwili zatrzymania porcjował  posiadany susz roślinny. Przeprowadzone czynności oraz zabezpieczony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zarzutów dotyczących wprowadzania do obrotu zakazanych w Polsce środków. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że posiadanie czy wprowadzanie do obrotu środków odurzających to przestępstwo. Poza tym używanie narkotyków może wydawać się atrakcyjne i ekscytujące, ale ma wiele negatywnych skutków dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Narkotyki prowadzą do uzależnienia, a ich długotrwałe stosowanie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym do uszkodzeń mózgu, serca i wątroby.

Zobacz również: