czwartek, 28 września, 2023

Kociewskie Gryfy 2021 rozdane! Kto otrzymał statuetki?

Za nami kolejna doroczna gala wręczenia nagród starosty starogardzkiego „Kociewski Gryf”. Wiemy już kto otrzymał wyróżnienie za pracę i osiągnięcia w 2021 roku.

Oto lista laureatów:

Najlepszy SportowiecAnna Knobel, przedstawicielka kickboxingu w Klubie Beniaminek 03 Starogard, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorów w Light – Contact we Włoszech.

Najlepszy TrenerTomasz Janowicz, trener kickboxingu w Klubie Beniaminek 03 Starogard. Jego podopieczni zdobywają co roku niezliczoną liczbę medali na zawodach różnego szczebla z Mistrzostwami Świata, Europy i Polski włącznie.

Najlepsza Impreza Sportowa – III Bieg BIEGAMBOLUBIĘ LASY, organizatorem zawodów był Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides na czele z Lucyną Petką.

Nagroda „Specjalny Kociewski Gryf 2021” – Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Gdańska, Hufiec Starogard Gdański w jubileusz 100-lecia powstania organizacji za szczególne zasługi na rzecz wychowania młodzieży w duchu patriotyzmu oraz krzewienie szlachetnych idei braterstwa. Nagrodę otrzyma komendantka Hufca harcmistrzyni Angelika Siemieńska.

Twórca RokuKamila Froelke, projektantka mody, stylistka, ambasadorka Kociewia w kraju i na świecie, autorka kolekcji sukien ślubnych pn „Awangarda Kociewska”. Nagroda za wyjątkową promocję regionu poprzez prezentacje mody ślubnej opartej na stylistyce haftu kociewskiego na prestiżowych pokazach w kraju i zagranicą.

Impreza Roku – obchody 95-lecia Męskiego Chóru Kościelnego przy Parafii Św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim, organizowane przez Męski Chór Kościelny, prezes Lech Mazurkiewicz

ORGANIZACJA POZARZĄDOWA – Klub Sportowy Beniaminek 03 za działalność pozasportową, a w szczególności za realizację programu Erasmus+ Młodzież KA205 propagującego integrację międzynarodową oraz międzykulturową mieszkańców powiatu starogardzkiego, prezes Marcin Kaszubowski

Nagroda specjalnaPolski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy Oddział w Starogardzie Gdańskim za wyjątkową działalność na rzecz aktywizacji seniorów, poprzez organizację wielu wydarzeń rekreacyjnych, artystycznych , muzycznych oraz uroczystości okolicznościowych na terenie powiatu starogardzkiego, przewodniczący Jan Brdak

GOSPODARKA

– KATEGORIA: FIRMA MIKRO – Sklep „Delikatesy Rybne” Ewy i Kazimierza Alfuth, zlokalizowany w Lubichowie

Sklep Delikatesy Rybne to rodzinna firma prowadzona z wielką miłością i szacunkiem dla klienta oraz kulturą handlową, proponując bardzo szeroki asortyment świeżych oraz przetworzonych produktów rybnych.

– KATEGORIA FIRMA MAŁA – Zakład Stolarski „ADRYCH” Zdzisław Adrych

Firma pn. Zakład Stolarski ADRYCH istnieje na rynku od 1993 r. Założycielem i aktualnym właścicielem firmy jest Pan Zdzisław Adrych, mistrz stolarstwa i ceniony fachowiec. Zakład zajmuje się produkcją oraz montażem drzwi i okien z drewna klejonego, zatrudnia około 20 osób.

– KATEGORIA FIRMA DUŻA i ŚREDNIA – Sputnik Tomasz Pastwa

Firma „Sputnik” niebawem obchodzić będzie 25-lecie działalności. Obecnie prowadzi swoją działalność produkcyjną w Nowej Wsi Rzecznej oraz handlową w Starogardzie Gd., Kościerzynie, Bytowie, Świeciu w formie sieci marketów budowlanych PSB „Mrówka” Aktualnie zatrudnia łącznie około 300 pracowników.

Nagroda specjalna w kategorii Twórca 
Starosta i Kapituła zgodnie z regulaminem postanowili przyznać Nagrodę Specjalną  dla Beaty Odziemkowskiej – Pieleckiej za działalność wydawniczą oraz projekty: „Raporty z Kociewia w czasie pandemii”, oraz „Hospicjum to emocje”.

autor: Ewa Macholla – Jacewicz

foto/Aneta Duraj

Zobacz również: