piątek, 2 czerwca, 2023

Okradał sklepy, dewastował przystanki – stanie przed sądem

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 31-latka, który zdewastował dwie wiaty przystankowe. Śledczy ustalili również, że ten sam sprawca wielokrotnie kradł alkohol w miejscowych sklepach. Łączne straty jakie spowodował wyniosły ponad 2,5 tys. zł. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i odpowie teraz przed sądem za niszczenie mienia oraz kradzieże.

W ostatnim czasie starogardzcy policjanci otrzymali 2 zgłoszenia dotyczące zdewastowania wiat przystankowych. W obu przypadkach wandal porozbijał szklane ściany przystanków, które chronią osoby oczekujące na autobus przed wiatrem i deszczem. Łączne straty spowodowane w wyniku tych dewastacji wyniosły blisko 1700 zł. Sprawą natychmiast zajęli się miejscowi kryminalni, którzy w ramach prowadzonych czynności oraz pracy operacyjnej wytypowali osobę podejrzewaną o zniszczenie tego mienia. Mężczyzna został zatrzymany na terenie starogardzkiego dworca PKP, skąd trafił do policyjnego aresztu.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że zatrzymany 31-latek ma również związek z kradzieżą markowych szczoteczek. W tej sprawie policjanci wcześniej opublikowali wizerunek sprawcy na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Ten sam mężczyzna wielokrotnie kradł różnego rodzaju alkohole na terenie kilku sklepów w sąsiednich miejscowościach. Łączne straty spowodowane tymi kradzieżami wyniosły ponad 1000 zł.

Zatrzymany przez kryminalnych sprawca tłumaczył, policjantom że jeden z przystanków zdewastował, gdy wracał nocą z kasyna. Był zdenerwowany i wyładował swoją agresję na szklanej wiacie przystankowej. 31-latek przyznał się również do kradzieży alkoholi, tłumacząc, że działał sam, a do miejscowości, w których okradał sklepy dojeżdżał autobusem. Alkohol kradł głownie na własny użytek. Część ze skradzionych butelek sprzedał po zaniżonej cenie przypadkowym osobom.

Wczoraj śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz licznych kradzieży. Teraz mieszkaniec Kociewia stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje czyny.

Policjanci apelują do osób, które są świadkami dewastacji mienia publicznego, aby nie pozostawali na to obojętni. O każdym takim zdarzeniu należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego właściwiej jednostki policji. Właściwa postawa i szybka reakcja ludzi, dająca wyraz braku akceptacji dla tego typu zachowań, w dużym stopniu przyczyni się do pomocy organom ścigania w ustaleniu sprawcy zniszczenia mienia, a w dalszej konsekwencji, do poniesienia przez niego odpowiedzialności za swój czyn.

Zobacz również: