piątek, 24 maja, 2024

Parkometry przed starostwem

foto/ mat. prasowy

Od poniedziałku, 26 kwietnia zmienią się zasady postoju na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. 

Parking przed Starostwem Powiatowym został wydzierżawiony firmie APCOA Parking, która zajmuje się poborem opłat. Postój do 30 minut jest bezpłatny. Należy skorzystać z parkometru, raz na dobę wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, odebrać darmowy bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą samochodu. Następne 30 minut postoju oznacza opłatę w wysokości 3 zł, później każda kolejna godzina to opłata w wysokości 3 zł. W przypadku braku opłaty za ważny bilet naliczana jest opłata w wysokości 95 zł. Z opłat wyłączone są miejsca postojowe przewidziane dla osób niepełnosprawnych.

Takie rozwiązanie ma przede wszystkim zwiększyć dostępność miejsc postojowych na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Należy skorzystać z parkometru, wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, odebrać bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą samochodu. Poborem opłat zajmuje się firma APCOA Parking, której parking został wydzierżawiony.

Zobacz również: