czwartek, 28 września, 2023

Pobity uczeń. Starogardzka policja prowadzi postępowanie

foto/mat.prasowy

14-letni chłopiec został pobity przez swoich rówieśników. Do zdarzenia doszło kilka dni temu, w jednej ze szkół podstawowych w powiecie starogardzkim. Obecnie mundurowi szczegółowo wyjaśniają bliższe okoliczności związane z tym zdarzeniem.

Policjanci wyjaśniają okoliczności związane z pobiciem 14-letniego ucznia. Do zdarzenia doszło 20 października br. w jednej z podstawówek na terenie powiatu starogardzkiego. O sprawie policję powiadomiła matka ósmoklasisty. Jak ustalili śledczy, pomiędzy pokrzywdzonym, a jego rówieśnikami doszło do utarczki słownej. Po krótkiej wymianie zdań chłopak został wciągnięty do budynku szkoły, gdzie został pobity przez trzech uczniów w wieku 13 i 14 lat. Gdy 14-latek wrócił do domu, źle się poczuł, zaczął odczuwać dolegliwości związane z tym zdarzeniem i trafił do szpitala. Tam udzielona mu została pomoc lekarska.

Mundurowi przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i ustalili dane personalne uczniów biorących udział w pobiciu. Podejrzewani o popełnienie tego przestępstwa sprawcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej izbie dziecka. O całej sprawie funkcjonariusze powiadomili sąd rodzinny, który zadecyduje teraz o dalszych losach nieletnich. Obecnie policjanci wyjaśniają dokładny przebieg tego zdarzenia.

Zobacz również: