czwartek, 22 lutego, 2024

Powiat starogardzki inwestuje w szkoły

Ponad 5,5 mln na inwestycje w szkołach powiatu starogardzkiego to zdecydowanie dobra wiadomość dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Mykietyna w Skórczu. W tych dwóch placówkach zapowiadają się poważne inwestycje.

W internacie w szkole w Bolesławowie ma dojść do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenia ścian zewnętrznych, stropodachów i stropu nad piwnicą, wykonanie systemu wentylacji mechanicznej, kompleksowej modernizacji systemu ogrzewania wraz z instalacją gruntowej pompy ciepła, wymiany instalacji elektrycznej, w tym oświetleniowej, montażu instalacji PV na gruncie.

W łączniku internatu w Skórczu zaplanowano: wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż wiatrołapu, ocieplenie ścian zewnętrznych.

Te zadania zostaną wykonane w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynków należących do Powiatu Starogardzkiego”. Wykonana zostanie termomodernizacja budynków wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wartość inwestycji to ponad 5,5 mln zł. Projekt finansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz ze środków własnych Powiatu Starogardzkiego.

15 maja w szkole w Bolesławowie, podpisana została umowa z wykonawcą, czyli firmą MSP „SMOK” KEISTER, KSEPKA SPÓŁKA JAWNA.

Realizacja odbywać się będzie w formie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca ma teraz pół roku na przygotowanie całej dokumentacji. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 14wrzesień 2024 r.

info/foto/ Ewa Macholla – Jacewicz

Zobacz również: