poniedziałek, 26 lutego, 2024

Starogard Gdański: Motocyklistka potrąciła 15-latkę

foto/KWP w Gdańsku

Podczas minionego weekendu w centrum Starogardu Gdańskiego doszło do kolejnego wypadku drogowego na przejściu dla pieszych. Potrącona przez motocykl 15-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku oraz apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

W sobotę 7 sierpnia, dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło około godz. 16.00 na jednej z głównych ulic w centrum miasta. Skierowani w ten rejon funkcjonariusze wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 27-letnia motocyklistka jadąc ul. Zblewską w kierunku Chojnic nie dostosowała się do sygnalizacji świetlnej. Kobieta wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i potrąciła korzystającą z przejścia dla pieszych 15-latkę. Alkomat wykazał, że kierująca była trzeźwa. Za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 27-latce jej prawo jazdy. Piesza doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze ustalili świadków oraz przeprowadzili oględziny pojazdu. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego wypadku. Mundurowi z drogówki zatrzymali również dowód rejestracyjny motocykla.

Policjanci apelują do pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się oraz przekraczania przejść dla pieszych. Wypadki z udziałem pieszych stanowią blisko połowę tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona. Przed skorzystaniem z przejścia dla pieszych zawsze powinniśmy upewnić się, czy nie spowodujemy zagrożenia w ruchu drogowym, a zbliżający się w naszym kierunku pojazd zdąży się zatrzymać. W zdecydowanej większości wypadków drogowych wina leży po stronie człowieka. Dlatego pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze zależy od nas samych.

Zobacz również: