sobota, 30 września, 2023

Starogardzcy policjanci sprawdzają przestrzeganie przepisów sanitarnych

foto.KPP w Starogardzie Gdańskim

Starogardzcy policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się covid-19. Podczas codziennych służb mundurowi sprawdzają, jak na terenie sklepów, w środkach publicznego transportu, a także w innych obiektach użyteczności publicznej przestrzegane są przepisy sanitarne związane z walką z koronawirusem. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze będą przypominać o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych oraz reagować na lekceważące podejście do zagrożenia.

Opinia, że osoby zaszczepione są zwolnione z obowiązku używania maseczek ochronnych w miejscach użyteczności publicznej, jest błędna. Nakaz zakrywania ust i nosa nadal obowiązuje, bo mimo że szczepienie chroni je przed ciężkim przebiegiem choroby, to w dalszym ciągu mogą być nosicielami wirusa. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do zaleceń sanitarnych, a zwłaszcza podstawowych środków ochrony przed koronawirusem jakimi są dystans, dezynfekcja i maseczka.

Przypominamy, że obowiązkowo należy zakrywać usta i nos maseczką m.in. w pojazdach komunikacji zbiorowej, sklepach, bankach, na dworcach, w zakładach pracy oraz innych budynkach użyteczności publicznej. Od początku tego tygodnia policjanci przeprowadzili na terenie całego powiatu blisko 150 interwencji związanych z nieprzestrzeganiem obowiązku zakrywania ust i nosa. O nieprzestrzeganiu przepisów sanitarnych, policjantów informują sami mieszkańcy, którzy w obiektach użyteczności publicznej zauważają osoby niestosujące się do obowiązujących obostrzeń.

Mundurowi zapowiadają kolejne kontrole pod kątem przestrzegania obostrzeń. Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących nakazów i zakazów. Pamiętajmy, my wszyscy mamy ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób.

Zobacz również: