piątek, 22 września, 2023

Wypadek w Zblewie. Policjanci wyjaśniają przyczyny

foto/KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiejszej nocy w miejscowości Zblewo, gdzie dostawczy fiat uderzył w drzewo. Wskutek tego zdarzenia do szpitala trafił 20-letni mieszkaniec Torunia. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i pracują nad ustaleniem przyczyny tego zdarzenia.

7 października, kilka minut przed godziną 5.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się w miejscowości Zblewo na drodze wojewódzkiej nr 214. W ten rejon natychmiast skierowano policjantów z patrolu, którzy wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Jak wstępnie ustalili mundurowi 23-letni kierowca fiata ducato z nieustalonej do tej pory przyczyny, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Auto postawiło się w poprzek drogi i całkowicie zablokowało przejazd. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał 20-letni pasażer tego auta. Mieszkaniec Torunia trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca fiata był trzeźwy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitego auta. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przyczyny oraz przebiegu tego zdarzenia.

Mundurowi apelują do kierowców, aby zachować ostrożność i rozwagę za kierownicą. Szczególnie teraz jesienią, gdy nad ranem jezdnia jest wilgotna, mogą wystąpić przygruntowe przymrozki, a na poboczu drogi zalegają liście opadające z drzew. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dostosować prędkość pojazdu do panujących warunków drogowych, stanu nawierzchni, natężenia ruchu, stanu technicznego pojazdu oraz własnych umiejętności za kierownicą. Wszystko po to, aby zawsze móc w porę zareagować.

Zobacz również: