środa, 29 listopada, 2023

Prowadził ciągnik pod wpływem alkoholu. Doszło do wypadku

foto/ KPP w Tczewie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Gręblin. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 35-letni kierowca toyoty podczas wyprzedzania zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Kierujący toyotą yaris z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w zdarzeniu. Dodatkowo stróże prawa zatrzymali prawo jazdy kierowcy ciągnika, gdyż był nietrzeźwy. Mundurowi apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

22 września br. po godzinie 20 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Gręblin. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 35-letni kierowca toyoty yaris podczas wyprzedzania zderzył się z ciągnikiem rolniczym, który jechał w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia ciągnik rolniczy przewrócił się, a toyota wypadła z drogi. Mundurowi przebadali kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że 33-letni kierowca ciągnika rolniczego jest nietrzeźwy, gdyż miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. W związku z tą sytuacją policjanci zatrzymali kierowcy ciągnika prawo jazdy. 35-letni kierowca toyoty został zabrany karetką do szpitala. Stróże prawa dodatkowo zatrzymali elektronicznie dwa dowody rejestracyjne od pojazdów z powodu uszkodzeń powypadkowych.

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadku, wykonali oględziny rozbitych pojazdów oraz kierowali ruchem. Technik kryminalistyki sfotografował miejsca zdarzeń. Na podstawie wykonanych na miejscu zdarzenia policyjnych czynności funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych wypadków.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne, ale też innych osób.

Zobacz również: