środa, 7 czerwca, 2023

Pruszczańscy policjanci pracowali na miejscu wypadku w Kowalach

foto. KPP w Pruszczu Gdańskim

W poniedziałek 25 stycznia policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku na drodze S6. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy, jedna osoba została ranna. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

W poniedziałek 25 stycznia przed godziną 11 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na drodze S6 na terenie miejscowości Kowale. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Mundurowi z wydziału ruchu drogowego po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letni kierujący renault zjechał na lewy pas drogi, gdzie uderzył w bok audi, którym kierowała 36-letnia kobieta, a następnie siłą rozpędu najechał jeszcze na tył ciężarowego iveco, kierowanego przez 48-latka.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowców – byli trzeźwi.

Kierująca audi została przetransportowana do szpitala w Gdańsku.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowania ostrożności podczas kierowania pojazdem. Szczególnie teraz, gdy jezdnia bywa śliska, należy dostosować prędkość do warunków i własnych umiejętności. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze i próbować przewidzieć możliwą zmianę sytuacji.

Zobacz również: