niedziela, 26 maja, 2024

Starogard Gdański: Mężczyzna odpowie za oszpecenie

foto/KPP Starogard Gdański

Policjanci zatrzymali mieszkańca Starogardu Gdańskiego, który jest podejrzewany o zeszpecenie ciała 31-letniego mężczyzny. O sprawie poinformowała w mediach społecznościowych jedna z fundacji pomocowych. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się weryfikacją tej informacji, ustalili personalia pokrzywdzonego oraz przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w mediach społecznościowych, jedna z fundacji zamieściła informację o bezdomnym mężczyźnie, który został oszpecony przez nieustalonych sprawców. Do opisanego zdarzenia miało dojść kilka tygodni wcześniej w Starogardzie Gdańskim.

Miejscowi policjanci, którzy natrafili na ten wpis, natychmiast zajęli się weryfikacją informacji zamieszczonej w Internecie. Przeprowadzone w tej spawie czynności doprowadziły funkcjonariuszy do pokrzywdzonego. Mundurowi przyjęli od 31-latka zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna został uderzony i stracił przytomność. Gdy ją odzyskał, okazało się, że sprawcy ponacinali mu uszy.

W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych oraz szeroko zakrojonych działań poszukiwawczych, funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali pierwszego z podejrzanych mężczyzn. 21-letni mieszkaniec Kociewia został doprowadzony do starogardzkiej komendy, gdzie śledczy przeprowadzili z jego udziałem czynności procesowe. Policjanci znają również personalia drugiego mężczyzny podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Jego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. Za spowodowanie istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

info/KWP w Gdańsku 

Zobacz również: