wtorek, 26 września, 2023

Będzie konkurs dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników młodocianych

foto/A. Duraj

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańsku zaprasza pomorskich pracodawców zatrudniających pracowników młodocianych do udziału w konkursie „Pracodawca Pomorza – godny zaufania pracownikom młodocianym 2020”.

Główną ideą tej inicjatywy jest wyróżnienie pracodawców, którzy w sposób szczególny działają w zakresie zatrudnienia osób poniżej 18 roku życia, ponoszą koszty i wkładają wysiłek w przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w rynku pracy, który ciągle zmienia się i przekształca.

Jednym z celów konkursu jest również szeroko rozumiana promocja zatrudniania młodocianych pracowników – uczestników OHP przez pracodawców.

Konkurs organizowany przez OHP oraz PIP adresowany jest do pracodawców zatrudniających pracowników młodocianych w celu przygotowania zawodowego, posiadających siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności na terenie województwa pomorskiego.

Konkurs będzie realizowany w dwóch kategoriach:

  • kategoria I pracodawca zatrudniający do 5 pracowników młodocianych w celu przygotowania  zawodowego w 2020 r.
  • kategoria II pracodawca zatrudniający 6 i więcej pracowników młodocianych w celu przygotowania zawodowego w 2020 r.

Do konkursu pracodawców zgłaszać mogą instytucje, organizacje, pełnoletnie osoby indywidualne za zgodą zgłaszanego oraz sami zainteresowani. Partnerem konkursu jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku. To pierwsza wspólna inicjatywa obu instytucji i na pewno nie ostatnia. Patronatem konkurs objęła poseł RP Magdalena Sroka.

Pracodawcy nominowani do konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowym dyplomem, laureaci konkursu otrzymają specjalne statuetki wykonane przez uczestników OHP. Nagrody zostaną wręczone podczas gali finałowej. Wszystkie szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej:

https://www.ohp.pl/nasze-jednostki/wojewodzkie-komendy-ohp/pomorskie

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Północna.TV, Radio Gdańsk i Dziennik Bałtycki.

Zobacz również: