sobota, 3 grudnia, 2022

Edek idzie na emeryturę

Postrach narkobiznesu z pomorskiej KAS – pies służbowy Edek wkrótce przejdzie na emeryturę. Kudłaty tropiciel należy do rasy Jack Russell Parson Terier, mimo podeszłego wieku, wciąż pracuje na pełnych obrotach. Szkolony w ubiegłych latach w kierunku wykrywania środków narkotycznych, nie myśli jednak jeszcze o zasłużonym odpoczynku.

Zaledwie w grudniu przyczynił się do wykrycia sporych ilości marihuany, amfetaminy, kokainy, haszyszu, tabletek ecstasy i innych substancji narkotycznych. Największym sukcesem czworonoga było ujawnienie 2 ton kolumbijskiej kokainy. Niezawodny, pomimo dojrzałego wieku, psi nos to swoisty fenomen.

Edek jest również wzorowym nauczycielem dla swojej następczyni Loli, przyjętej do pomorskiej KAS w grudniu ubiegłego roku. Lola, jako pilna uczennica już naśladuje Edka. Na tym etapie uczy się od niego posłuszeństwa, jednakże już za moment wraz ze swoim opiekunem – przewodnikiem psa służbowego, rozpocznie cykl szkoleń w kierunku wykrywania substancji narkotycznych. Pod okiem i „nosem” Edka można spodziewać się kontynuacji  spektakularnych wyników.

Zobacz również: