piątek, 29 września, 2023

Facebook otwiera centrum operacyjne w Gdańsku

foto/mat.prasowy

Społecznościowy gigant, na siedzibę centrum operacyjnego, wybrał biura w Olivia Centre w Gdańsku. Oddział będzie pomagać firmom z sektora MŚP w zakresie kampanii promocyjnych na Facebooku i aplikacjach z nim powiązanych. Na razie w centrum zatrudnionych jest 80 osób, ale do 2023 r. zespół rozszerzy się do 500 miejsc.

Olivia Centre to największe i najnowocześniejsze centrum biurowo-biznesowe w Trójmieście i  jedno z największych ośrodków IT w Polsce. Przypomnijmy, że poza Facebookiem biura w Gdańsku mają też: Amazon, Sii, Epam, InfoShare, InfoShare Academy oraz centrum IT Nordei.

Zrobią kampanie w social mediach

Pomoc w zakresie kampanii marketingowych, rekrutacyjnych i sprzedażowych w oparciu o media społecznościowe będzie skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw. Początkowo wsparcie będzie udzielane w językach polskim i rosyjskim. Docelowo usługi będą obejmować też języki: czeski, węgierski, rumuński, niemiecki i angielski. Wsparcie dotyczyć będzie wszystkich platform komunikacyjnych i społecznościowych zarządzanych przez Facebooka. Chodzi o:  Facebook, WhatsApp, Instagram i Messenger. Zarządzaniem lokalnym biurem zajmie się firma Telus International.

– Cieszymy się, że jeden z najbardziej znanych brandów konsumenckich na świecie oficjalnie ogłosił współpracę z Telus, i to współpracę nakierowaną na rozwój biznesu, czyli małe i średnie firmy oraz reklamodawców – dyrektor działu komercjalizacji Olivia Centre mówi Maciej Kotarski. – Olivia jest najbardziej prestiżową destynacją dla biznesu w Polsce Północnej, a ze względu na skalę i możliwości wzrostu jest najczęściej wybierana przez największe firmy światowe na lokalizację swoich centrów operacyjnych. Z olbrzymią satysfakcją odbieramy to, że kolejny rezydent Olivii będzie prowadził stąd obsługę całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej – tłumaczy Kotarski.

Zobacz również: