piątek, 29 września, 2023

Gdańscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzieże na Jarmarku Dominikańskim

Gdańscy policjanci zatrzymali 50-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie jarmarku dominikańskiego. Sprawca usłyszał dwa zarzuty, teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

W minioną niedzielę tuż przed godz. 2.00 policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do namiotu handlowego na terenie Jarmarku św. Dominika. Do zdarzenia doszło w części jarmarku nazywanej „pchlim targiem”. Sprawca rozciął poszycie namiotu i ukradł z niego rower oraz stare przedmioty o wartości kolekcjonerskiej.

Oficer dyżurny skierował na miejsce patrol policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili teren, a podczas rozmowy ze zgłaszającym oraz świadkami zdobyli wiele informacji. Szybko okazało się, że sprawca włamał się także do zaparkowanego w pobliżu mercedesa. Z samochodu zabrał  stare przedmioty, które pokrzywdzony wystawiał na sprzedaż.  Policjanci szybko ustalili, że sprawca ukrył swoje łupy w mieszkaniu oddalonym o kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

W ciągu następnych dwóch godzin wywiadowcy wspólnie z kryminalnymi z komisariatu w Śródmieściu weszli do mieszkania i zatrzymali w nim 50-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego w kradzieże z włamaniem. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli w mieszkaniu m.in. ukradziony rower oraz pozostałe rzeczy. Sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. W całości odzyskane mienie trafiło już do pokrzywdzonych.  Funkcjonariusze nadal pracują nad tą sprawą i ustalają, czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi zdarzeniami.

Za tego typu przestępstwo grozi kara 10 lat więzienia.

info/foto/KWP Gdańsk

Zobacz również: