wtorek, 26 września, 2023

Gdańscy policjanci zatrzymali wandala

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali na gorącym uczynku 28-letniego mężczyznę, który zniszczył elewację budynku przy ul. Politechnicznej . Wandal malując sprejem napisał: „Śmierć konfidentą”. Straty zostały wycenione na 3 tys. zł. Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, w nocy policjanci z komisariatu we Wrzeszczu patrolując ulicę Politechniczną, zauważyli mężczyznę, który na ścianie jednego z budynków czarnym sprejem namalował duży napis o treści (pisownia dosłowna)„Śmierć konfidentą”, a na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Natychmiastowa reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania 28-latka z Gdańska. Policjanci znaleźli przy nim farbę w spreju koloru czarnego, którą zabezpieczyli. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Osoba zarządzająca budynkiem, wartość strat z tytułu uszkodzenia elewacji wyceniła na kwotę 3 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: