piątek, 22 września, 2023

Gdańsk: Próbował zgwałcić kobietę. Jest w rękach policji

foto/KWP w Gdańsku

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 24-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie gwałtu na mieszkance Gdyni. 24-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

W sobotę rano dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o próbie gwałtu, do której miało dojść w jednym z parków przy Alei Zwycięstwa. Dyżurny po otrzymaniu tej informacji natychmiast skierował tam najbliżej znajdujące się policyjne patrole. Kryminalni ustalili, że sprawca zaatakował 30-letnią kobietę, która szła do pracy. Na jej krzyki zareagował przypadkowy przechodzień, który spłoszył napastnika.
Funkcjonariusze pracujący na miejscu zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli zapisy z monitoringu. Policjanci ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia, rysopis i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilka godzin później policjantki kryminalne z Wrzeszcza na ul. Lendziona zatrzymały 24-latka z Gdańska podejrzanego o ten czyn.
Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie mu w prokuraturze zarzutu usiłowania zgwałcenia. Wczorajszą decyzją sądu, 24-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Teraz mieszkańcowi Gdańska grozi nawet do 12 lat więzienia.

Zobacz również: