piątek, 22 września, 2023

Polsat Plus Arena czyli Bursztynek z nowym sponsorem

foto/wikipedia

Stadion w Gdańsku ma nowego sponsora tytularnego. Obiekt w Letnicy czeka nowe życie – kolejne wydarzenia sportowe i widowiska artystyczne. Polsat Plus Arena Gdańsk – tak od 21 maja 2021 nazywa się stadion w Gdańsku. Umowa będzie obowiązywała przez 6 lat. Wartość kontraktu to blisko 17 mln zł.

W piątek 21 maja podczas konferencji prasowej informację o nowym sponsorze tytularnym i nowej nazwie stadionu przekazał prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

– Nasza bursztynowa arena stała się współczesną wizytówką Gdańska. Obok fontanny Neptuna, stoczniowych dźwigów to właśnie stadion najczęściej widzimy na zdjęciach. Wyjątkowa architektura i bliskie położenie zarówno do plaży, jak i serca miasta podnoszą atrakcyjność naszego stadionu. Ale stadion to też życie, emocje, wydarzenia, dlatego cieszę się, że nasz nowy partner będzie także organizował w Polsat Plus Arena Gdańsk własne widowiska. – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

– Gdańsk to wizytówka Polski i jedno z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się miast w naszym kraju. Gdańsk to symbol Polski nowoczesnej i otwartej, ale przede wszystkim dbający o swoich mieszkańców. To jest to, co nas łączy – bo Polsat i Plus to również otwartość, nowoczesność, innowacje, rozwój i chęć dostarczania naszym klientom i widzom po prostu tego, czego chcą, aby życie było łatwiejsze, wygodniejsze i pełne pozytywnych emocji. Co więcej z Gdańskiem łączy nas też chęć dbania o klimat, o środowisko i o czyste powietrze – dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. I to wielka sprawa, że możemy razem robić coś dla mieszkańców Gdańska, regionu i całej Polski – mówi Zygmunt Solorz.

Zobacz również: