poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Polska firma IT otwiera się w Gdyni. Zatrudni specjalistów.

foto/pomorskie.eu

W Gdyni otworzy swoje biuro Future Procesdsing. To jedna z najbardziej dynamiczniej rozwijających się polskich firm technologicznych. Na początek pracę znajdzie tu 50 specjalistów. Rekrutacja już trwa.

Trójmiejski oddział firmy będzie miał charakter delivery centre.

Szukają specjalistów

Firma Future Processing zajmuje się rozwojem oprogramowania. W całej Polsce zatrudnia już około 1000 osób. Teraz, wraz z otwarciem biur w Gdyni, dołączą do nich kolejni. Na początku pracę znajdzie tu 40 programistów. Oddział trójmiejski będzie miał charakter delivery centre. Warto zaznaczyć, że gdyńskie biuro będzie zaprojektowane, tak, aby odpowiadać najnowszym standardom pracy hybrydowej.

– Chcielibyśmy, żeby pierwsza osoba zatrudniona w Trójmieście zaczęła pracę w marcu 2022 r. Liczymy, że do końca 2022 roku w naszym trójmiejskim oddziale będzie pracowało 40 osób – podkreśla Ewa Ebelewicz-Plaza, Head of People FP.

Rekrutacja już trwa.

Pomorskie centra biznesowe

Sprzyjający inwestycjom na Pomorzy klimat przyciąga inwestorów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. A centra usług biznesowych stają się regionalną specjalnością.

– Pomorskie tradycyjnie kojarzone jest z przemysłem stoczniowym i morskim, jednak nasza lokalna gospodarka jest o wiele bardziej różnorodna i wciąż dynamicznie się rozwija, odpowiadając na potrzeby rynku – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

To właśnie takie centra usług biznesowych wdrażają rozwiązania na światowym poziomie, między innymi w branży IT.

W przyciągnięciu Future Proscessing do Gdyni dużą rolę odegrała inicjatywa Invest in Pomerania.

Czym jest Invest in Pomerania?

To samorządowa inicjatywa non-profit, która pomaga inwestorom realizować swoje projekty na Pomorzu. Pełni też funkcję tzw. jednego okienka, w którym inwestorzy mogą otrzymać wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu 10 lat dzięki działaniom Invest in Pomerania w regionie udało się utworzyć ponad 20 tys. nowych miejsc pracy. Koordynatorem działań jest Agencja Rozwoju Pomorza.

Zobacz również: