poniedziałek, 26 lutego, 2024

Sopot: Znęcał się nad żoną i zniszczył klatkę schodową w budynku. Jest w rękach policji

foto. KWP w Gdańsku

Sąd Rejonowy w Sopocie zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy wobec 29-latka mieszkającego obecnie w Sopocie, który od czterech lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Mężczyzna odpowiedzialności karnej nie uniknie dzięki pracy policjantów i prokuratora, którzy udowodnili mu również, że latem br. w Gdańsku zniszczył klatkę schodową budynku poprzez podpalenie drzwi wejściowych do jednego z mieszkań. Za znęcanie się i uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (31.08.2021 r.) policjanci z Sopotu zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynikało, że mieszkający od kilku miesięcy w Sopocie sprawca przez cztery lata znęcał się nad pokrzywdzoną, zarówno kiedy razem mieszkali w Sopocie, jak i wcześniej, gdy mieszkali m.in. na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Sprawca między innymi wszczynał awantury, popychał i dusił pokrzywdzoną, wyzywał ją, a także groził odebraniem sobie życia. Śledczy udowodnili mu również, że latem br. zniszczył klatkę schodową jednego z budynków w Gdańsku poprzez podpalenie drzwi wejściowych do mieszkania.

Na podstawie zgromadzonych dowodów prokurator z Prokuratury Rejonowej w Sopocie przedstawił 29-letniemu sprawcy zarzuty znęcania się nad żoną oraz uszkodzenia mienia. Po przesłuchaniu podejrzanego skierował też do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Dziś sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 29-latka 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Za znęcanie się i uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: