piątek, 29 września, 2023

Sprzątnij Motławę z kajaka

foto/GOS

Chcesz ciekawie spędzić dzień na powietrzu i zwiedzić Gdańsk od strony Motławy? Weź udział w akcji ekoKajak. Wystarczy zebrać worek (min. 30 l) śmieci z rzeki, aby pomóc środowisku. W nagrodę bezpłatnie wypożyczysz m.in. kajak lub rower wodny.

Aby wziąć udział w akcji ekoKajak, należy wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu na adres ekokajak@sportgdansk.pl najpóźniej dzień przed planowanym spływem.

Posprzątaj śmieci…

Gdański Ośrodek Sportu w maju na przystani Żabi Kruk organizuje akcję promocyjną ekoKajak. Jej celem jest posprzątanie śmieci na trasie spływu Motławą. W zamian każdemu uczestnikowi przedsięwzięcia na dwie godziny zostanie bezpłatnie udostępniony sprzęt. Będzie można wypożyczyć: kajaki, rowery wodne lub łódki wiosłowe. Liczba jednostek biorących udział w akcji jest ograniczona. Jednocześnie udostępnionych może być 5 kajaków, 2 rowery wodne i jedna łódź wiosłowa.

… i za darmo popłyń kajakiem

Aby skorzystać z bezpłatnego wypożyczenia, należy pozbierać śmieci z wody na trasie spływu. Chodzi o minimum trzydzieści litrów na kajak/rower wodny/łódkę. Zebrane śmieci m.in.: siatki foliowe, butelki plastikowe, opakowania po artykułach spożywczych należy dostarczyć na Żabi Kruk i posegregować do pojemników znajdujących się na terenie przystani. Uczestnicy zostaną wyposażeni w worki na śmieci i chwytaki. Warto zabrać ze sobą swoje rękawice, które ułatwią sprzątanie. Na miejscu uczestnik zobowiązany jest do wniesienia kaucji w wysokości 50 zł za sprzęt wodny, kamizelki asekuracyjne oraz chwytaki. Kaucja podlega zwrotowi po oddaniu sprzętu.

Zobacz również: