piątek, 29 września, 2023

Szpitale Pomorskie zatrudnią lekarzy i pielęgniarki z Ukrainy

Od początku wojny na Ukrainie Szpitale Pomorskie nie były obojętne na krzywdę i tragedię jaka rozgrywała się i nadal rozgrywa za naszą wschodnią granicą.

Na ręce Konsula Ukrainy w Gdańsku spółka Szpitale Pomorskie przekazały darowiznę rzeczową o wartości blisko 50 tysięcy złotych. Dary w postaci głównie leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych, a także środków opatrunkowych (gazy, sterylne serwety, plastry, bandaże) oraz baterii, rękawic medycznych, płynów do dezynfekcji, śpiworów, termometrów i koców termicznych trafiły za pośrednictwem Samorządu Województwa Pomorskiego do specjalnie przygotowanego magazynu, a stamtąd konwojem na Ukrainę.

To jednak nie koniec pomocy. Teraz Szpitale Pomorskie chcą zatrudnić ukraińskich uchodźców wojennych z medycznym wykształceniem.

Поморські лікарні наймуть медиків з України

Informacji można szukać także pod nr tel. w sprawie pracy: +48 58 72 60 122

Szpitale Pomorskie zachęcają także do skorzystania z BEZPŁATNYCH kursów języka polskiego dla medyków z Ukrainy: lekarzy/lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych organizowanych przez Centrum medyczne Kształcenia Podyplomowego. Więcej informacji TUTAJ

Zobacz również: