sobota, 2 grudnia, 2023

Więcej połączeń kolejowych na Hel w weekendy – więc może na wycieczkę?

foto/Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Dwie dodatkowe pary pociągów połączą Trójmiasto i Hel. Składy wyjechały na tory już w sobotę 4 września 2021 r. Będą kursować do 3 października.

W pociągach będzie można także przewozić rowery.

Pociągiem na Hel

Półwysep Helski jest chętnie odwiedzany przez turystów nie tylko w sezonie wakacyjnym. Również w jesienne weekendy wiele osób wybiera się nad morze. W związku z dużym zainteresowaniem przejazdami koleją do Władysławowa, Juraty czy Helu, samorząd województwa pomorskiego uruchamia dodatkowe pociągi pomiędzy Gdynią a Helem. Będą one kursować we wszystkie weekendy do 3 października włącznie.

Rozkład jazdy

Rozkład został tak ułożony, aby umożliwić jednodniowe wycieczki z Trójmiasta. Pociągi będą kursować w soboty i niedziele. Wyjadą ze stacji Gdynia Główna o godzinie 9.35 i 11.05, a z Helu 12.14 i 17.50. Podróż potrwa niecałe 2 godziny. Dodatkowym ułatwieniem dla podróżnych jest możliwość przewozu rowerów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych wprowadzona została możliwość przewozu jednośladów we wszystkich pociągach kursujących linią do Helu. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga to uprzedniego zakupu rezerwacji miejsca na rower.

Zobacz również: