piątek, 29 września, 2023

Z Gdańska na Heathrow z British Airways

foto/domena publiczna

Trzy razy w tygodniu będą latać samoloty pomiędzy Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy a lotniskiem Heathrow w Londynie (LHR). To trzecie lotnisko w aglomeracji Londynu, na które będzie można polecieć z Pomorza, a jednocześnie jedno z największych lotnisk nie tylko w Europie, ale i na świecie

Pierwszy lot odbędzie się 2 lipca 2021 r. British Airways to kolejny tradycyjny przewoźnik lotniczy, który będzie operować z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

–  Pojawienie się British Airways w Gdańsku to bardzo duży sukces. Cieszymy się z obecności tego największego brytyjskiego towarzystwa lotniczego, jednego z największych na świecie – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu PLG.

Port lotniczy London-Heathrow to jedno z największych lotnisk na świecie,  który w 202 r. pomimo pandemii obsłużył ponad 22 mln pasażerów.

– Uruchomienie regularnych lotów na Heathrow, ogromny hub przesiadkowy, to szansa dla naszych pasażerów na wiele lotów międzynarodowych i międzykontynentalnych. To również ważne wydarzenie dla branży morskiej, która wysyła swoich pracowników do portów całego świata. To także szansa na rozwój kontaktów biznesowych w wielu innych sektorach  – zaznaczył Kloskowski.

Warto dodać, że British Airways wraca do Gdańska po 20 latach nieobecności.

Rozkład lotów

Loty pomiędzy Gdańskiem a Londynem wykonywane będą trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Godzina wylotów zależy od konkretnego dnia. Podróż potrwa około 2 godzin. Pierwszy samolot wyruszy w trasę 2 lipca 2021 r., a połączenie będzie realizowane do 26 września. Lot obsługiwany będzie maszynami Airbus320. Bilety są już dostępne w serwisie rezerwacyjnym przewoźnika.

info/foto/pomorskie.eu

Zobacz również: